0
42 237 15 11
Plichtów 21
gm. Nowosolna
Kup karnet

Strona w przebudowie.

Przepraszamy za niedogodności.

Edukacja ekologiczna

Konkursy ekologiczne w ramach projektu POZNAJ I PIELĘGNUJ NATURĘ WOKÓŁ SIEBIE

WYNIKI KONKURSÓW

Jednym z działań zaplanowanych w ramach realizacji zadania p.n. „Poznaj i pielęgnuj naturę wokół siebie” - Warsztaty ekologiczne dla uczniów szkół z terenu gminy Nowosolna
w roku szkolnym 2012/2013  było przeprowadzenie konkursów dla uczniów szkół biorących udział w warsztatach:

  1. Plastyczny p.t. „Kolory wiosny wokół mnie” – dla uczniów klas I-III szkół podstawowych,
  2. Ekologiczny p. dla klas IV-VI- dla uczniów szkół podstawowych,
  3. Ekologiczny dla uczniów klas I-III gimnazjum.

Prace w konkursie plastycznym mogły być wykonane dowolną techniką plastyczną (np. ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, wycinanki, itp.). Zostały zgodnie z regulaminem złożone za pośrednictwem szkół do końca maja b.r.

Konkurs wiedzy ekologicznej odbył się 19 czerwca w GPCKiE w Plichtowie.
Zestawy konkursowe składały z 3 części, opracowanych przez instytucje współrealizujące zadanie t.j:

  • OT Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” w Łodzi, Leśnictwo Miejskie- Łódź – dla szkół podstawowych,
  • OT Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” w Łodzi, Nadleśnictwo Brzeziny- z/s w Kaletniku – dla uczniów gimnazjum.

Zawierały zagadnienia przedstawiane podczas przeprowadzonych warsztatów – stacjonarnych i terenowych.

Skład Komisji Konkursowych:
1. Plastyczny:
Teresa Gutowska, Anna Zabelska, Katarzyna Kreft – instruktorzy prowadzący  zajęcia z malarstwa, ceramiki artystycznej i decoupage w GPCKiE w Plichtowie.
2. Wiedzy ekologicznej:
Paweł Grabczyk – pracownik Nadleśnictwa Brzeziny, Agata Zaborowska
i Ludwik Samosiej – pracownicy OT PKWŁ.


Zwycięzcami zostali:

1. Konkurs plastyczny:

I m-ce - Jaś Rajt - SP w Starych Skoszewach, kl. II;
II m-ce  - Weronika Grzelak – SP w Lipinach, kl. II;
III m-ce  - Zosia Brzezińska – SP w Starych Skoszewach, kl. II;

Wyróżnienia:

  • Michał Nowicki kl. IIIb, Wiktoria Prusinowska kl. II i Gilbert Szeląg kl. II z SP w Starych Skoszewach,
  • Maja Schab kl. I, Kasia Godala kl. II i Bartek Pietras kl. II z SP w Lipinach.

Prace można obejrzeć w galerii konkursowej.

2. Konkurs wiedzy ekologicznej:

Szkoły podstawowe – kl. IV-VI:

I m-ce  - Michał Kropiwnicki – SP w Starych Skoszewach, kl. V;
II m-ce  - Jakub Kucharski  - SP w Lipinach, kl. VI;
III m-ce  - Wojciech Szczesio  - SP w Starych Skoszewach, kl. VI.

Wyróżnienia za aktywność i zaangażowanie:

  • Adrian Pastusiak kl. V, SP w Lipinach,
  • Damian Matczak kl. VI, SP w Starych Skoszewach.

Gimnazjum w Wiączyniu Dolnym:

I m-ce  - Bartłomiej Mioś – kl. Ia;
II m-ce  - Jakub Strzelecki  - kl. Ic;
III m-ce  - Małgorzata Sośnicka  - kl. IIIa.

Podczas uroczystości zakończenia Roku Szkolnego 2012/13 zwycięzcom i wyróżnionym wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe.

Wstecz