0
+48 519150012
Plichtów 21
gm. Nowosolna
Kup karnet
Edukacja ekologiczna

Piękno w zasięgu oka

Kolejny etap warsztatów ekologicznych już za nami. Uczniowie Gimnazjum w Wiączyniu Dolnym poznawali najciekawsze miejsca w Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich. Nie były to dalekie wycieczki ale bardzo interesujące. Pracownicy OT PKWŁ- Katarzyna Krakowska, Agata Zaborowska i Ludwik Samosiej, pokazali gimnazjalistom najciekawsze zakątki. Korzystając z pięknej pogody z punktu widokowego w Teolinie podziwiali panoramę parku. Następnie obejrzeli odrestaurowany dworek w Byszewach wraz z otaczającą go roślinnością i 200 letnim dębem . W rezerwacie Parowy Janinowskie odbyli edukacyjny spacer wśród najbardziej atrakcyjnych fragmentów parowów i kompleksie lasu bukowego.
W lesie w Poćwiardówce, gdzie znajduje się cmentarz żołnierzy niemieckich i rosyjskich, poznali historię krwawych walk z okresu I wojny światowej. Obejrzeli zabytkową zabudowę sakralną w Kolonii Niesułków i Lipce oraz zabytkowe zabudowania folwarczne w Dobieszkowie i szatę roślinną rezerwatu Struga Dobieszków.

Zajęciami terenowymi w Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich  zakończył się cykl warsztatów. Teraz przed uczestnikami warsztatów ostatni już etap, czyli konkurs wiedzy ekologicznej, który zaplanowano na dzień 19 czerwca 2013 r. w Gminno Parkowym Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie.

Wstecz