0
+48 519150012
Plichtów 21
gm. Nowosolna
Kup karnet
Wydarzenia i akcje
22/05/2016

SZTUKA w edukacji i segregacji

W ramach swojej działalności statutowej, od dłuższego już czasu, Gminno Parkowe Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie organizuje warsztaty upcycklingu w ramach zajęć manualnych/artystycznych (piątki godz. 17.00-20.00). W celu rozszerzenia tej działalności oraz zwiększenia świadomości mieszkańców nt. segregacji i przetwórstwa odpadów, GPCKiE przystępuje do realizacji projektu  pn. "SZTUKA W EDUKACJI I SEGREGACJI".
Pierwszym etapem projektu jest wielka zbiórka odpadów i starych przedmiotów nadających się do ponownego wykorzystania na warsztatach ekologicznych w GPCKiE podczas których pokazywać będziemy w jaki sposób można "przywrócić je do życia",  nadać nowy wygląd i przeznaczenie, tym samym zmniejszając ilość śmieci wyrzucanych do kontenerów. Nasze eko warsztaty to mini Recycling art - czyli sztuka przetwarzania i przywracania znaczenia i nadawania nowego życia przedmiotom "po przejściach". W okresie wiosenno-letnim podczas warsztatów zajmować się będziemy głównie akcesoriami ogrodowymi - ogrodowym upcyclingiem i "renowacją" starych mebli.
Naszą kolekcję przedmiotów unikatowych - własnoręcznie zmodyfikowanych można będzie podziwiać na terenie GPCKiE podczas EKO PIKNIKU w dniu 22 maja 2016r. połączonego z Pchlichtowskim Targiem zorganizowanym pod hasłem "Nie wyrzucaj!!! To co Tobie jest już nie potrzebne może przydać się komuś innemu". Zapraszamy wszystkich do udziału w naszej akcji i wspólnego działania !

Wstecz