0
+48 519150012
Plichtów 21
gm. Nowosolna
Kup karnet
Wydarzenia i akcje
16/07/2016

Święto pszczoły 2016 w GPCKiE

W imieniu Gminno Parkowego Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie oraz Rejonowego Koła Pszczelarskiego w Brzezinach serdecznie zapraszamy do gminy Nowosolna w najbliższą sobotę 16 lipca 2016r. w godz. 11.00 - 15.00 na II piknik rodzinny pn. „Święto pszczoły”.

W programie:
W godz. 11.00 – 15.00 (przez cały czas ) degustacja i kiermasz miodów, prezentacja pszczół i sprzętu pszczelarskiego (starych i nowych uli, stroju pszczelarskiego…), prezentacja historii Rejonowego Koła Pszczelarskiego w Brzezinach, indywidualne doradztwo w sprawach pszczelarskich, ciekawostki z życia pszczół, oraz pszczele warsztaty artystyczne dla dzieci, własnoręczny wyrób świec z wosku pszczelego, gry i zabawy plenerowe dla dzieci, plac zabaw, malowanie buziek, lody i kiełbaski z ogniska;
O godz. 12.00 zapraszamy wszystkich chętnych na krótki wykład pt. „Rola pszczół w przyrodzie” i prezentację multimedialną „Spotkanie z pszczołą” połączone z konkursem wiedzy o pszczołach z nagrodami.
Pracownicy Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich pokażą jak wygląda „hotel” dla pszczół samotnic i opowiedzą o ich życiu.
Około godz. 13.00 zapraszamy na pokazy strażackie podczas których strażacy OSP Skoszewy opowiedzą jak walczą z rojem os i szerszeni a Pan Darek z Pasieki w Lipce poprowadzi warsztaty wyrobu świec z wosku pszczelego i opowiadać będzie ciekawostki z życia pszczół.
Około godz. 14.00 odbędzie się pokaz szkolenia psów (posłuszeństwo i obrona) i dowiemy się jak powinniśmy zachować się w przypadku ataku agresywnego psa.

Wstecz